Ön Bilgilendirme Formu

SATICI

Ünvanı: İSMAİL TEKKALAN VE HAMİT TEKKALAN ADİ ORTAKLIĞI
Adresi: MEYDAN MAHALLESİ OTOGAR CADDESİ NO:40 ANTAKYA/HATAY
Telefon: +90 539 648 05 96
Vergi Numarası: 8330422952
E-Posta: info@cevizticaret.com.tr

MADDE 2 – SÖZLEŞME KONUSU VE KAPSAMI

İşbu Ön Bilgilendirme Formu kapsamında, ALICI’ya siparişe ilişkin bilgilendirmeler yapılmaktadır. ALICI’nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında, mesafeli satış sözleşmesini onaylaması gerekmektedir. Siparişe ilişkin oluşan ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi, sipariş onay e-postası ile ALICI’nın e-posta adresine gönderilmektedir. ALICI, Siparişe ilişkin bu sözleşmelere, sipariş onay e-postasından ulaşılabilir.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

Ürün Bilgileri:

Ürün Adı Adet KDV Dahil Satış Fiyatı
—– ₺—-
Kargo Hariç Sipariş Tutarı: {KARGO_HARIC_SIPARIS_TUTARI}
Kargo Bedeli: {KARGO_BEDELI}
Kargo Dahil Sipariş Tutarı: {KARGO_DAHIL_SIPARIS_TUTARI}
Ödeme Yöntemi: {ODEME_YONTEMI}

MADDE 4 – TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

Teslimat Adresi: {ALICI_ADRESI}
Teslim Edilecek Kişi: {ALICI_TAM_AD_UNVANI}
Fatura Adresi: {FATURA_ADRESI}

İşbu sözleşme, ALICI’nın satın almış olduğu ürünlerin, SATICI tarafından ALICI’nın fiziksel adresine teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. ALICI’nın satın almış olduğu ürünler, ALICI’nın sipariş formunda vermiş olduğu, bu sözleşmede yer alan sipariş bilgilerinde yer alan teslimat adresine teslim edilecektir. SATICI ürünü teslimat adresine gönderdiğinde teslimatını tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

Sözleşme konusu her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’ nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’ nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

Alınmış siparişlerin (Durumu Ödeme Bekleniyor veya Beklemede) Ödemesi 5 gün içerisinde yapılmaz ise iptal edilecektir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Paketlenen ürünleri kapalıyken hiç açılmadan iadesi mümkündür.

Cayma hakkının kullanımı SİTE üzerinden gerçekleştirilecektir. Siparişlerim kısmında yazılı beyan ve görüntüler ile iade mümkündür.

Tüketim konusu olan ürünlerin kusurlu olması durumunda, ALICI %10 miktarından fazla tüketim yapmış ise (1 Kilogram üründe maksimum 100 Gram) tüketilen ürün bedeli iade tutarından önce düşülür sonra iade gerçekleşir.

Kargo firmasının kusurundan kaynaklı cayma hakkı kullanılabilir, kargo firmasından kaynaklı olan kusurlu ürünü ALICI teslim almaz, teslim alır ise kusurdan ALICI sorumlu olur. Teslim alınmayan ürünün iadesi yapılır ya da değişimi gerçekleştirilir.

Cayma hakkı kullanılan ürün kusursuz ve gecikme yaşanmadan adrese teslim sağlanmış ise, iade işleminde kargo bedelini ALICI öder. Diğer durum ALICI ürün kusurundan ya da ifa gecikmesinden ötürü cayma hakkını kullanır ise, iade işleminde kargo bedelini SATICI öder.

MADDE 6 – CAYMA HAKKINI KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
  • Kampanya ürünleri, ücretsiz ürünler, kupon ile alınan ürünler, bayram, yılbaşı, özel günler ve belirli günlerde yapılan indirim ile ücretsiz alınan ürünler.

MADDE 7 – UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki anlaşmazlıklarda ALICI ikametgahının bulunduğu veya ALICI’nın satın alma işlemini gerçekleştirdiği yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Sipariş işlemi tamamlandığında, işbu sözleşmeye ilişkin tüm maddeler TÜKETİCİ tarafından okunup, kabul edilmiş sayılır.

SATICI: İSMAİL TEKKALAN VE HAMİT TEKKLAN ADİ ORTAKLIĞI

ALICI: {ALICI_TAM_AD_UNVANI}

TARİH: {GUNCEL_TARIH}